17.6
101.8
8.5
22.2
121.2
46.5
95.5
80.9
2.6
34.7
34.5
20.1
Clasamentul deputaților responsabili

locul88

Vezi tot clasamentul
88
0
Punctaj pentru atribuțiile utilizate

0puncte

19.10.2023
Deputată
23.07.2025
mandatul încetează peste 1 an
Data nașterii
01.01.1953
Profesie
Agronomă
Studii
  • Colegiul Agricol Țaul
Funcții anterioare
  • 2000 – 2009
    Consultant principal, „Federația Naționala a fermierilor din Moldova”;
  • 1996 – 2009
    Consultant principal, „Inspectoratul de Stat Protecția Plantelor” 
  • 1976 – 1994
    Agronom, „Moldselihoztehnica”
  • 1973 – 1976
    Agronom, „Miciurin”

Competențe folosite

Ultima actualizare 24.05.2024
10.2023 05.2024
0
0
competențe folosite